Doorgaan naar hoofdcontent

Can Indian e-commerce logistics move into faster, deeper, leaner mode?

 
Can Indian e-commerce logistics move into faster, deeper, leaner mode?
The industry is truly at crossroads as it attempts to deliver on the promise of e-commerce like never before. Under pressure from consumer expectations to fast-evolving marketplaces, from cost to speed, from lack of manpower to channel conflicts- India's e-commerce logistics is truly at the...


Adani Ports cargo volumes accelerate to 300 million metric tonnes
With 12 ports, APSEZ's milestone of handling 300 MMT annually has come in just three years since achieving 200 MMT. Adani Ports and Special Economic Zone (APSEZ) has crossed a milestone by handling 300 MMT of cargo well ahead of the year-end (March 2022). Click here to read more:...


Testen voor een geldige QR-code in een Nederlandstalige teststraat in Spanje
Reizen is er niet eenvoudiger op geworden sinds in maart 2020 de coronapandemie uitbrak. Afhankelijk van de gezondheidssituatie veranderen de reisadviezen voortdurend, ook per land. Dat maakt een goede voorbereiding van je vakantie onontbeerlijk.


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.