Doorgaan naar hoofdcontent

NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth

 
NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth
It's Monday once again. Hope everyone's well rested and ready to get back to the office after the holiday


Holland Festival Australia @hollandfestival.au
Our next event is Dutch Film Day at the ACMI showing the film "The Judgment (De Veroordeling) on 8 May at 2pm. If you are interested in seeing an excellent Dutch Film that won many prizes, don't miss comimg. For info see: https://www.erasmus.org.au/events.php. For bookings:...


Spanje heeft per inwoner meer bars dan ziekenhuisbedden
Een drankje of hapje doen in een bar mét of zonder vrienden is wellicht de meest diepgewortelde traditie van Spanje. Aan de hand van officiële statistieken kan zelfs worden bewezen dat Spanje per inwoner meer bars heeft dan beschikbare ziekenhuisbedden.


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.