Doorgaan naar hoofdcontent

Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph

 
Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph
"The Philippines is among the emerging wind power markets to watch out for in Asia with a strong pipeline and opportunities for wind power projects, the Global Wind Energy Council (GWEC) said in a recent report. In the Global Wind Report 2022, GWEC said new wind capacity is expected to come from...


Video: Country Focus: Poland - Far too many stories to fit into so short a programme
read more


'100UP' van Heddy Honigmann: de tijd nemen is de tijd weerstaan
De internationaal gelauwerde Nederlands-Peruviaanse regisseur Heddy Honigmann is overleden. In haar voorlaatste werk, 100UP, vroeg ze aan zeven eigenzinnige honderdplussers waarom ze al meer dan een eeuw elke dag uit hun bed komen.


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.