Doorgaan naar hoofdcontent

Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph

 
Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph
Last week, 8 June 2022, the DCCP Board had its first physical board meeting since the pandemic prevented the trustees from coming together in March 2020. The June Board meeting was kindly hosted at the premises of DCCP Platinum member Alaska Milk Corporation Pictured here (L-R) Paulo Gavino...


Grot op Bali belangrijkste archeologische ontdekking in jaren
Een grot op Bali die eerder dit jaar werd ontdekt, wordt als een van de meest belangrijke archeologische ontdekkingen in jaren beschouwd. De grot die in de zuidelijk gelegen regio Tabanan ligt, heeft op dit moment als status 'mogelijk cultureel erfgoed'.  De grot in het dorp Pejaten werd in...


Economic Outlook 2022 Q2
Economic Outlook Event followed by a Networking Cocktail, the Outlook is given by Mr. Osman Cevdet Akçay, a well-known economist who gives clear and open information.


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.