Doorgaan naar hoofdcontent

Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph

 
Dutch Chamber of Commerce in the Philippines Inc. - DCCP @pnbc.ph
Join us for this first edition of European Sunsets - a social networking night. This event takes place on July 21, 6pm to 9pm, at White Banana Manila at the Rooftop of the Connector Hostel, 8459 Kalayaan Avenue, Corner Don Pedro, St, Makati. As we start the (European) summer holidays, we invite you to join the European community in the Philippines...


Erasmus Huis @ErasmusHuisJakarta
Do you know that the film "Peter Bell" was based on the books "Pietje Bell" by Chris van Abkoude?


Waarom de generatie Spanjaarden uit 1990 -1994 de 1 meter 80 niet gaat halen
Uit de analyse van de resultaten van nationale gezondheidsenquĂȘtes die door het Spaanse ministerie van Volksgezondheid zijn uitgevoerd blijkt dat de lengte van Spaanse mannen en vrouwen die tussen 1990 en 1994 zijn geboren, stagneert.


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.