Doorgaan naar hoofdcontent

NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth

 
NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth
With only 2 months to go, let's get to know more about our venue for this year's 30th Anniversary Gala Dinner.


Spanje onder 19 wordt voor de vierde keer Europees kampioen
Door doelpunten van Elexpuru en Bartel slaagde de Spaanse ploeg onder de 19 er op 9 juli in om voor de vierde keer Europees kampioen te worden. Na een spannende finale tegen een sterk Noorwegen werd de wedstrijd pas in de reservetijd beslist.


Romania: Clariant starts bio-ethanol production
Swiss specialty chemical company Clariant has started producing commercial cellulosic ethanol at its Sunliquid production plant in Podari, southern Romania. The innovative product is contracted by Shell. The Clariant plant in Romania was completed in October 2021 with an investment of about EUR...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.