Doorgaan naar hoofdcontent

NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth

 
NTCC - Netherlands-Thai Chamber of Commerce @ntccth
Thailand become the land of sustainability for environment-conscious businesses. With over 149 billion baht ($4.2 billion) invested by foreign and locals in 2021. The Thai government also prepared to offer generous tax breaks and other incentives to companies aligned with its Bio-Circular-Green (BCG) goals through the Thailand Board of Investment...


Een nieuwe Zacht Lawijd
Het nieuwe nummer van het literair-historische tijdschrift Zacht Lawijd heeft even op zich doen laten wachten, maar het is nu verschenen. Een dubbelnummer, samengesteld door een nieuwe redactie en uitgegeven door de Amsterdam University Press. Deze... lees verder...


LanguageOne Doha @languageonedohaqatar


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.