Doorgaan naar hoofdcontent

Reisadvies Nieuw-Zeeland | Ministerie van Buitenlandse Zaken

 
Reisadvies Nieuw-Zeeland | Ministerie van Buitenlandse Zaken
De kleurcode van het reisadvies voor Nieuw-Zeeland is groen. Lees het hele reisadvies om te zien wat dit voor u betekent. Door de daling van het aantal coronabesmettingen in Nieuw-Zeeland gelden er geen corona-inreisbeperkingen meer. Informatie over documenten die nodig zijn om Nieuw-Zeeland in te reizen, vindt u in de rubrieken Reischecklist en Corona en gezondheid.


Holland House Mexico @HollandHouseMX
Holland House Mexico les desea un Feliz dia de la independencia México! We continue to facilitate sustainable business development for Mexico. Mexican Independence day teaches us that the course of history can be changed by perseverance, small actions and kind hearts. Feliz día del Grito! Viva Mexico! #VivaMexico #diadelgrito #Mexico


Morning Nature Walks
MORNING NATURE WALKS Jeanette van Hattem hosts the Friday Free Nature Walk. She loves the great outdoors, local walks, trails and forest and dyke. She discovers something new every day and would like to share with people that have the same interest or want to learn about their natural surroundings. Walks begin at 9:30 am and will be about 2 hours in length, rain or shine. Bring your camera and binoculars. Please visit Jeanette's website: thenaturenut.ca/events/ for up-to-date information and…


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.