Doorgaan naar hoofdcontent

Tromp vervangt Karel Doorman als vlaggenschip NAVO-vlootverband

 
Tromp vervangt Karel Doorman als vlaggenschip NAVO-vlootverband
Zr.Ms. Tromp is zojuist vanuit Den Helder vertrokken. Het luchtverdedigings- en commandofregat (LC-fregat) sluit aan bij de Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1). Het neemt vanaf donderdag de taken over van Zr.Ms. Karel Doorman. Dat is nu het vlaggenschip van het NAVO-vlootverband. Dit 7 internationale schepen tellende eskader staat heel 2022 onder leiding van de Nederlandse commandeur Jeanette Morang.


De eerste Jonge Veer gaat naar 'betrokken en scherp observator' Nina Polak
De Jonge Veer is bestemd voor jong talent dat zich onderscheidt door een virtuoze omgang met taal en de versterking van de leescultuur onder jongere generaties. 'Schrijvers als zij geven de toekomst van literatuur inhoud en glans.'


Delhi Book Fair (Virtual) - 13th-17th September 2022


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.