Doorgaan naar hoofdcontent

Dutch Pub Night Vancouver

 
Dutch Pub Night Vancouver
Join us and meet your local Dutch community over a drink and a conversation in Dutch. Our Pub Nights take place three times a month and are a great opportunity to get in touch with other Dutch people in your area. All you have to do for this free event is show up, order your drink, and take a seat with the rest of the group. Everyone is always happy to meet new people.


Ongemak: zes Caribische eilanden en Nederland
Gert Oostindie en Wouter Veenendaal schreven voor Uitgeverij Prometheus het boek Ongemak. Zes Caribische eilanden en Nederland. De zes Caribische eilanden in het Koninkrijk zijn al bijna vier eeuwen lang verbonden met Nederland. Daar zijn Antillianen... lees verder...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.