Doorgaan naar hoofdcontent

Reisadvies Turkije | Ministerie van Buitenlandse Zaken

Reisadvies Turkije | Ministerie van Buitenlandse Zaken
Op 6 februari 2023 zijn er 2 zware aardbevingen geweest in Zuid- en Zuidoost-Turkije die het leven hebben gekost aan duizenden mensen. Er moet rekening worden gehouden met naschokken. Vanaf 7 februari 2023 is voor 3 maanden de noodtoestand uitgeroepen voor het getroffen gebied (de provincies Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman en Malatya). Alleen (konvooien met) hulpgoederen worden tot de getroffen gebieden toegelaten. U kunt niet naar de getroffen gebieden reizen, ook niet over de weg. De Turkse autoriteiten laten u niet toe. De vliegvelden van Gaziantep en Adana zijn alléén open voor vluchten die humanitaire goederen komen brengen. Er zijn alléén uitgaande commerciële vluchten. Bent u in getroffen gebied? Laat uw familie/vrienden weten hoe het met u gaat. Volg de instructies van de lokale autoriteiten. Heeft u hulp nodig? Neem dan contact op met uw verzekeraar of met de ambassade via +31 247 247 247, of via Twitter @247BZ. Verblijft u in Turkije? Registreer u via de optie 'uitgebreid' bij de Informatieservice van Buitenlandse Zaken (kies optie 'Aanmelden + registratie bij ambassade'). Zo weet u wat de laatste ontwikkelingen zijn en weten wij dat u in het land bent. De recente demonstraties in Zweden, Denemarken en Nederland, waarbij een Koran werd verbrand of verscheurd, kunnen antiwesterse gevoelens oproepen en leiden tot demonstraties en protesten. Er is een verhoogde dreiging van een aanslag tegen Westerse doelen, diplomatieke vertegenwoordigingen en gebedshuizen, vooral in de stad Istanbul. Vanwege deze dreiging is het Nederlandse consulaat-generaal in Istanbul tijdelijk niet toegankelijk voor publiek. Consulaire dienstverlening is tijdelijk overgenomen door de Nederlandse ambassade in Ankara. Het consulaat-generaal is via e-mail bereikbaar. Op dit moment heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken geen aanwijzingen dat er een dreiging richting individuele Nederlandse reizigers is. De kleurcode van het reisadvies voor Turkije is geel en voor een klein deel oranje en rood. Lees het hele reisadvies.
 
 
Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.