Doorgaan naar hoofdcontent

Reisadvies Iran | Ministerie van Buitenlandse Zaken

Reisadvies Iran | Ministerie van Buitenlandse Zaken
De kleurcode van het reisadvies voor heel Iran is rood. De veiligheidssituatie in Iran is slecht. Reis niet naar Iran. Verblijft u in Iran? Verlaat het land dan als dit op een veilige manier kan. Voor Nederlanders en andere personen met een buitenlandse nationaliteit bestaat een groot risico op arrestatie en detentie door de Iraanse autoriteiten. De mogelijkheden voor Nederland om in deze situatie consulaire hulp te bieden zijn zeer beperkt, zeker als u ook de Iraanse nationaliteit heeft of heeft gehad. Door het hele land kunnen lokale demonstraties plaatsvinden. De politie treedt hierbij soms hard op en hierbij kan sprake zijn van willekeurig geweld. Personen die deelnemen aan demonstraties of daarbij in de buurt komen riskeren een aanhouding en gevangenisstraf. Lees het hele reisadvies voor meer informatie hierover.
 
 
Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.