Doorgaan naar hoofdcontent

Advies over de kwaliteitsbevordering van de uitvoering van het verkiezingsproces

Advies over de kwaliteitsbevordering van de uitvoering van het verkiezingsproces
De Kiesraad krijgt op basis van dit wetsvoorstel een aantal kwaliteitsbevorderende taken. Het doel hiervan is om ook in de toekomst met een integer en kwalitatief verkiezingsproces te zorgen dat iedereen de uitslag van verkiezingen kan vertrouwen. Het conceptwetsvoorstel regelt de taken en bevoegdheden van de Kiesraad, passend bij de nieuwe rol van de Kiesraad. De Kiesraad is positief over het conceptwetsvoorstel. De Kiesraad vindt het goed dat wordt voorzien in meer mogelijkheden om de kwaliteit van de uitvoering van het verkiezingsproces te bevorderen. Gebleken is dat er behoefte is aan een meer centrale, instruerende, beoordelende en ondersteunende rol voor de Kiesraad. De Kiesraad wordt door de toekenning van deze nieuwe bevoegdheden in staat gesteld deze rol op zich te nemen.
 
 
Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.