Doorgaan naar hoofdcontent

Reisadvies Rusland | Ministerie van Buitenlandse Zaken

Reisadvies Rusland | Ministerie van Buitenlandse Zaken
De kleurcode van het reisadvies voor Rusland is oranje en een deel rood. Er zijn veiligheidsrisico's in het hele land. Lees het hele reisadvies om te zien wat dit voor u betekent. Op 24 februari 2022 is Rusland een oorlog tegen Oekraïne begonnen. Door deze oorlog is de situatie aan de Russische grens met Oekraïne gevaarlijk en kan deze zonder waarschuwing vooraf verder verslechteren. Vanaf 22 september 2022 is Rusland bezig met een (gedeeltelijke) mobilisatie. Nederlanders met ook de Russische nationaliteit, die in Rusland reizen of verblijven, moeten er rekening mee houden dat zij door de Russische autoriteiten opgeroepen kunnen worden om te vechten in het Russische leger. De algemene veiligheidssituatie in Rusland is onzeker. De Russische wetten zijn streng en breed geformuleerd en de toepassing – ook gericht op buitenlanders - kan willekeurig zijn, soms met hoge gevangenisstraffen. Volgens de Russische wet is het delen van informatie, bijvoorbeeld over de oorlog die afwijkt van de Russische overheidsinformatie strafbaar. Blijf altijd weg van demonstraties. Lees meer onder Reischecklist en Veiligheidsrisico's. Vanaf 1 juni 2023 is de groene kaart (internationaal autoverzekeringsbewijs) niet meer geldig voor Rusland. U bent vanaf die datum niet meer verzekerd tegen schade. U moet in Rusland een autoverzekering afsluiten. Lees meer onder Verkeer.
 
 
Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.