Doorgaan naar hoofdcontent

Voordat je naar Engeland gaat.... wat tips en zo

Voordat je naar Engeland gaat.... wat tips en zo
DE OVERSTEEKEngeland is net als Schotland per boot bereikbaar via IJmuiden, maar zeker ook via Calais met de autotrein. Je komt dan aan in Folkestone. De overtocht duurt ongeveer 35 minuten. Veel sneller dus als met de boot.De prijs is afhankelijk van een aantal factoren:- hoe laat je gaat; hoe vroeger of later op de dag, hoe goedkoper de tickets- wanneer je de kaartjes koopt; hoe korter je deze naar de datum van oversteken boekt, hoe duurder ze zijnKijk voor meer info over de autotrein op https://www.eurotunnel.com/nlDE TIJDNet als in Schotland, is er ook in Engeland een tijdsverschil met Nederland. REISSTEKKEROok in Engeland heb je een reisstekker nodig om je elektrische apparaten te laten werken, zoals bv fohn, scheerapparaat, telefoon opladen, laptop opladen, etc. Deze is te koop bij bv Blokker, maar ook Action of ANWB heeft ze.LINKS RIJDENEn in Engeland rijden ze ook aan de linkerkant van de weg, net als in Schotland.In het begin is dat even wennen, maar je wordt er regelmatig aan herinnerd. Gelukkig. ☺PONDENEn net als in Schotland, hebben ze in Engeland ook Ponden als betaalmiddel. Het goedkoopst is het om daar gewoon te pinnen ipv de euro hier in Nederland om te zetten naar Ponden, maar dat is vaak nog beter dan het in Engeland om te zetten.CAFE'S OM 23U DICHTDe cafe's in Engeland mogen langer open zijn, maar de meeste gaan over het algemeen toch rond 23u dicht. Om tot laat op stap te gaan, is speuren naar een 'echte' uitgaansgelegenheid een mogelijkheid natuurlijk.PASPOORTAls je nu (sinds oktober 2021) naar het Verenigd Koninkrijk wilt, zul je niet genoeg hebben aan een Identiteitskaart, maar is een paspoort noodzakelijk. Dat is zo sinds de Brexit. Hartegroet,VivianReis naar Schotland van Robert en Vivian Mullenders juni 2015
 
 
Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.