Doorgaan naar hoofdcontent

Best Fish Farmer Competition in Kenya

The third edition of the Best Fish Farmer Competition: Impacting and celebrating aquaculture enthusiasts in Kenya

The third edition of the Best Fish Farmer Competition, organized by Lattice and Larive International with support from the Kingdom of the Netherlands, attracted over 500 participants. The event aims to boost capacity, foster innovation, and connect stakeholders in Kenya's aq

Lees verder »
Thema's Grenseffectenrapportage 2024 bekendgemaakt

De onderwerpen van de jaarlijkse Grenseffectenrapportage van het Institute for Transnational and Euregional cross border cooperation and Mobility (ITEM) van Maastricht University zijn bekendgemaakt. Het ITEM onderzoekt in zes dossiers hoe wetgeving en beleid van invloed zijn

Lees verder »

Wil je het laatste nieuws in jouw mailbox? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief