Doorgaan naar hoofdcontent

State visit to Indonesia

 
State visit to Indonesia
At the invitation of President Joko Widodo, Their Majesties King Willem-Alexander and Queen Máxima will pay a state visit to the Republic of Indonesia in the week of 9 March 2020.
Lees verder

Vietnam's foreign trade likely to hit USD 500 billion in 2019
Vietnam's foreign trade is forecast to hit USD 500 billion at the end of 2019, according to the General Statistics Office of Vietnam. The post Vietnam's foreign trade likely to hit USD 500 billion in 2019 appeared first on Dutch Business Association in Vietnam.
Lees verder

Textile-garment industry expands 7.55% in 2019
Vietnam's textile and garment industry is estimated to grow about 7.55% this year, according to President of the Vietnam Textile and Apparel Association (VITAS) Vu Duc Giang. The post Textile-garment industry expands 7.55% in 2019 appeared first on Dutch Business Association in Vietnam.
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder