Doorgaan naar hoofdcontent

Cashew nut exports projected to soar by 14% in 2020

 
Cashew nut exports projected to soar by 14% in 2020
Vietnam's cashew industry has successfully maintained consistent levels of growth during 2019 with estimated export turnover reaching record level of USD 3.6 billion as the figure is expected to enjoy an increase of 14% during 2020, according to the Vietnam Cashew Association (Vinacas). The post Cashew nut exports projected to soar by 14% in 2020 appeared first on Dutch Business Association in...
Lees verder

2019 in cijfers: Miedema Oranje topscorer, Bloodworth meeste interlands
Nederlands elftal - Vandaag, 0:30
Lees verder

Monique van der Meij: 'Het was een jaar waar je niet van dúrft te dromen'
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder