Doorgaan naar hoofdcontent

College voor de Rechten van de Mens: ‘We verdienen allemaal respect’

 
College voor de Rechten van de Mens: 'We verdienen allemaal respect'
Nederland maakt zich sterk voor een veilige en rechtvaardige wereld. Niet alleen in het buitenland, maar ook op eigen bodem. Bij het College voor de Rechten van de Mens kun je terecht met vragen over discriminatie en meldingen over mensenrechtenkwesties zoals huiselijk geweld. Ook kun je discriminatieklachten voorleggen. 'In Nederland hebben we het op papier allemaal goed geregeld, maar de...
Lees verder

Spreading love to poor students in Tan Phu District, Dong Nai Province
On December 10th, 2019, at the headquarter of People's Committee of Tan Phu District, Dong Nai Province, De Heus LLC Vietnam and the People's Committee of Tan Phu District together organized a charity program to award 56 scholarships, 56 health insurance cards for poor students in the district with a total value of over 60 million Vietnam dong. This is De Heus's "Connecting Love" charity program...
Lees verder

Boosting digital-driven growth with forward-thinking policies
Vietnam assumes chairmanship of the ASEAN at a pivotal time. Together with its five partners, the alliance successfully completed negotiations on the Regional Comprehensive Economic Partnership in November 2019. The post Boosting digital-driven growth with forward-thinking policies appeared first on Dutch Business Association in Vietnam.
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder