Doorgaan naar hoofdcontent

Public Holidays 2020

 
Public Holidays 2020
Netherlands Embassy closed 1 January Wednesday New Year's Day 25 March Wednesday Hindu New Year 10 April Friday Good Friday 13 April Monday Easter Monday 27 April Monday King's Day 1 May Friday International Labor Day 7 May Thursday Vesak Day 21 May Thursday Ascension...
Lees verder

Pubilc Holidays and Closure Days 2020
Details of the days on which the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Jordan will be closed in 2020 are shown below. Kindly note, that all consular and visa services will also be closed on these days. New Year's Day Wednesday 01 January, 2020 Easter Sunday Sunday 12 April, 2020 King's Day Monday 27 April, 2020 Liberation Day Tuesday 5 May, 2020 Ascension Day Thursday 21 May,...
Lees verder

Koningin Máxima brengt werkbezoek aan verslavingskliniek De Wending
Hare Majesteit Koningin Máxima heeft woensdagochtend 8 januari een werkbezoek gebracht aan De Wending, een instelling voor verslavingsbehandeling en herstelbegeleiding van het Leger des Heils in Ugchelen. Het werkbezoek stond in het teken van het behandelprogramma van De Wending en de samenwerking van de kliniek met de wetenschap.
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder