Doorgaan naar hoofdcontent

There are no quick fixes after 30 years of dictatorship

 


 
There are no quick fixes after 30 years of dictatorship
Women played an important role in Sudan's revolution. Their brave struggle for more freedom exposed them to risks, and is certainly not over yet. Ambassador Karin Boven is supporting them by publicly celebrating the freedoms they have won, such as being allowed to play football and ride a bike, and by helping them to organise.
Lees verder 
Onderzoeksrapport over pensioencommunicatie
Evaluatie Wet Pensioencommunicatie – EINDRAPPORT – Auteurs Bob van Waveren Marije Kuin Suna Duysak In samenwerking met Monica Swalef Kornelis Wetsema Amsterdam, 11 oktober 2019 © 2019 Regioplan, in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de directie Arbeidsverhoudingen, daaruit: 0.6 Conclusies De bovenstaande bevindingen ten aanzien van de onderzoeksvragen...
Lees verder 
Flavours of St. Martin
This event is unticketed and Heineken will sponsor the first round of beers (first come first serve, as long as supply lasts). After this drinks will be at own costs.
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder