Doorgaan naar hoofdcontent

Oktober 2020: Video over 267 Nederlandse accenten

 


 
Oktober 2020: Video over 267 Nederlandse accenten
De Australische Casey Kilmore, die op YouTube een videoreeks over haar 'language learning...
Lees verder 
Woon jij in Nairobi en ben jij op zoek naar een leuke baan als peuterjuf? Dan hebben wij de vacature voor jou! Neem gerust contact op als je vragen hebt.Foto's uit het bericht van Netherlands School Society
Woon jij in Nairobi en ben jij op zoek naar een leuke baan als peuterjuf? Dan hebben wij de...
Lees verder 
And we are back! After a long summer break we have started the new academic year virtually. It is great to interact and learn together again. Receiving photos from our students learning and developing their skills at home makes us very happy. Lots of posi
And we are back! After a long summer break we have started the new academic year virtually. It is...
Lees verder 
Virtual learning continues for term 3 (at least the start of it)! It was great to see group 2-8 come together for the Entry Point to their new IPC unit "staying in touch". The students thoroughly enjoyed playing Bingo together and now they will complete a
Virtual learning continues for term 3 (at least the start of it)! It was great to see group 2-8...
Lees verder

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder