Doorgaan naar hoofdcontent

NLBC.FR: La Rentrée

 


 
NLBC.FR: La Rentrée
The Netherlands Business Council France is happy to announce the networking event "La Rentrée" to mark the start of a new season after the summer break. On Thursday ...
  
Golf in Sierre
  
Covid-vaccinatie bij kinderen 'mislukking' zeggen Spaanse kinderartsen
Volgens de Spaanse Vereniging voor Kindergeneeskunde heeft vaccinatie bij kinderen tussen 5 en 11 jaar slechts 46% bereikt. Daarom roept de vereniging op tot een grotere inspanning van de autoriteiten om het bewustzijn van de voordelen te vergroten.
  
Join us in project "Improving Soil Quality Poland"
On Monday August 29, several Dutch companies, RVO, WTC Twente and the Agricultural Counsellor gathered in the Netherlands & online to discuss the project 'improving soil quality Poland'. The aim is to gather a group of Dutch companies and institutes who are active in different segments of improving soil quality, to start a public private partnership with support of RVO and the Embassy  to approach the Polish market together. More companies are welcome to join!
  
Generalkonsulat der Niederlande in München @NLGKMuenchen
 

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder