Doorgaan naar hoofdcontent

Embassy of the Netherlands in Sweden @DutchEmbassySweden

 


 
Embassy of the Netherlands in Sweden @DutchEmbassySweden
Do you know how many cyclists pass by our embassy near Slussen each day? About 30.000! This is a nice illustration of what creates a sustainable city, one of the 17 Sustainable Development Goals (SDGs). The SDG's are vital for a recovery that leads to greener, more inclusive economies, and stronger, more resilient societies. Today it has been seven...
  
De Bonte Leeuw @debonteleeuw
Binnenkort is het weer KINDERBOEKENWEEK (5 t/m 16 oktober) en het thema is dit jaar: Gi-Ga-Groen!! Op school zullen we daar ook aandacht aan besteden tijdens onze eerste Cultuurdag van het jaar en er een gezellige lesdag van maken. Binnenkort meer nieuws hierover en voor de kinderen die niet kunnen wachten: zing en dans alvast mee met het kinderboekenlied...
  
Premier Rutte bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties 2022
  
Cambridge Dutch Market @CambridgeDutchMarket
Come on down to the market! We're ready to go, are you? #dutchmarket #gezelligheid #cambridgenzFoto's uit het bericht van Cambridge Dutch Market
  
Neerlandia Dutch Club WA
Free and open event: Booklovers favourite book passage sharing Please click the link below for more info: https://forms.gle/umfMJRFyeAmmfHPM7
 

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder