Doorgaan naar hoofdcontent

Koffieochtend in Sierre

 


 
Koffieochtend in Sierre
  
SEO/Birdlife waarschuwt voor "dramatische situatie" van Doñana
De NGO SEO/BirdLife heeft donderdag gewaarschuwd voor de "dramatische" situatie en het risico van instorting in het Spaanse Nationale Park Doñana als gevolg van de droogte en het wanbeheer van de deelregering en waterbedrijven.
  
Morning Nature Walks
MORNING NATURE WALKS Jeanette van Hattem hosts the Friday Free Nature Walk. She loves the great outdoors, local walks, trails and forest and dyke. She discovers something new every day and would like to share with people that have the same interest or want to learn about their natural surroundings. Walks begin at 9:30 am and will be about 2 hours in length, rain or shine. Bring your camera and binoculars. Please visit Jeanette's website: thenaturenut.ca/events/ for up-to-date information and…
  
Seafood exports from Vietnam to Russia started to recover positively
Information from the Vietnam Association of Seafood Exporters and Producers (VASEP) shows that after many months of interruption and stagnation due to the influence of the Russia-Ukraine conflict, seafood exports from Vietnam to Russia have started to gain momentum for positive recovery.
  
De grappigste cadeaus op een rijtje

Het kan soms heel moeilijk zijn om te bedenken wat je voor iemand moet kopen. Bijvoorbeeld voor iemand verjaardag, een kerstcadeautje of een andere bijzondere ...

Het bericht De grappigste cadeaus op een rijtje verscheen eerst op Lovethat.nl.

 

Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief
Lees verder